Exkurzia prvoprijímajúcich detí do výrobne hostií, múzea a do solivaru 8.4.2014

20.04.2014 14:29

Exkurzia „očami“ prvoprijímajúcich deti vo výrobni hostií, v Múzeu a Solivare :)

 

    Dňa 8.4.2014 sme sa stretli ráno pred farou vo Svite. Nastúpili sme do autobusu a išli sme na úžasný výlet do Prešova. Najprv sme išli do výrobne hostií. Tam nám sestričky ukázali ako sa vyrábajú hostie a dali nám aj ochutnať ako chutia. Potom sme išli do františkánskeho kostola. Pomodlili sme sa v kostole a uctili si relikviu bl. Jána Pavla II. Presunuli sme sa do Múzea a potom sme ochutnali  aj zmrzlinu, samozrejme mala som citrónovú a cestou na ihrisko sme ju lízali. Na ihrisku sme sa nadesiatovali a potom sme sa „kolotočovali“ :), hojdali a šmýkali na šmýkačke. Tak sme sa presunuli do Solivaru. Tam nám ukázali ako sa vyrábala soľ. Potom sme autobusom išli do Popradu a zastavili sme sa v Tescu. Tam som si kúpila takú maličkú hru a išli sme domov. Najviac sa mi páčilo z výletu: výrobňa hostií, zmrzlina a Tesco :).

Zuzka Čapóová

 

    Dňa 8.4.2014 sme boli na úžasnou výlete. Boli sme vo výrobni hostii a v Múzeu. Sestrička nás zobrala na zmrzlinu a boli sme aj vo františkánskom kostole. Cestou späť sme sa zastavili v Solivare. Mali sme ísť aj do Ekoparku, lenže bol zatvorený, tak sme boli na detskom ihrisku, kde sme mali obed. Cestou späť zo Solivara celý autobus spieval „zuzulienka...“ a mojej kamarátke Zuzke sa to vôbec nepáčilo. Keď sme boli v Poprade tak nás sestrička vzala aj do Tesca. Najviac sa mi páčilo vo výrobní hostií a v Múzeu. Ale najlepšie bolo keď sme boli na zmrzline. Dala som si straciatellovú a bola veľmi dobrá. Moja kamarátka Zuzka si dala tiramisovú a hovorila, že bola fantastická. Domov sme priniesli aj „odrezky“, čo sa zvýšili pri vykrajovaní hostií. Bol to ten najlepší výlet.

Hanka Dikantová

 

Prvoprijímajúce deti cestujú za Ježišom do Prešova

    Ako prvé sme navštívili výrobňu hostií a spoznali zakladateľku rehole sestričiek, ktoré sa venujú pečeniu hostií -  Máriu Wardovú. Mohli sme vidieť celý proces výroby hostií od výroby cesta až do balenia a odosielania hostií do iných miest. Pokračovali sme návštevou františkánskeho kostola, tam sme sa pomodlili k bl. Jánovi Pavlovi II. a uctili si jeho relikviu.

    Z kostola sme išli do Múzea a tam sme videli: ľudovú svadbu, vtáky, ktoré spievali a hasičskú výzbroj ako: telefóny, dýchacie masky, autá, prívesy. Rozdali nám záložky a išli sme na zmrzlinu. Mali príchute: čokoládovú, jahodovú ale aj príchuť fanty a šmolkovskú. Pokračovali sme na ihrisko, kde boli hojdačky, kolotoče a šmýkačka. Na ihrisku sme sa najedli a išli po 2 veľké vrecia odrezkov, ktoré  zostali po vykrojení hostií. Konečne sme išli do Solivaru, kde nám ukázali ako sa ťažila soľ. Ukázali nám aj malé drevené stroje. Nakoniec sme išli do Tesca a myslím, si, že sa to každému páčilo.J

Danko Kováč